Er vinden vandaag en morgen testritten plaats om de spoorbeveiliging van de RandstadRail bij het nieuwe station Lansingerland-Zoetermeer te testen. De spoorbeveiliging tussen RandstadRail-halte Zoetermeer Centrum-West en Javalaan wordt hierbij verbonden met die van het (nieuwe) spoorgedeelte tussen halte Javalaan en halte Lansingerland-Zoetermeer. Dit heeft tot gevolg dat RandstadRail-lijn 4 vanaf vandaag tot en met zondag 3 maart tot halte Zoetermeer Centrum-West rijdt in plaats van de Javalaan.
Zijn de testritten succesvol, dan wordt de railinfrastructuur van de RandstadRail bij het nieuwe station (spoor, spoorbeveiliging en bovenleidingen) dit weekend overdragen aan HTM voor het zogeheten 'proefbedrijf'. Hierbij wordt de dienstregeling nagebootst zonder dat er passagiers meereizen. Dit proefbedrijf start vanaf 18 maart aanstaande. Op die manier kunnen eventuele knelpunten tijdig worden ontdekt en opgelost, meldt de gemeente.
Als alle testen en het proefbedrijf goed verlopen, gaat de RandstadRail-halte Lansingerland-Zoetermeer in het voorjaar open voor reizigers.