Meer vast cameratoezicht in Den Haag

12 June 2024, 14:12 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Digitaal Dagblad

Het aantal gebieden met permanent cameratoezicht in Den Haag wordt uitgebreid. Dat meldt de gemeente Den Haag. 

Bij aanhoudende structurele overlast kan de burgemeester besluiten tot de inzet van langdurig cameratoezicht, om zo het veiligheidsgevoel van de Haagse burgers te vergroten, geweld en overlast te verminderen en de mogelijkheid van opsporing en vervolging van daders te verhogen.

Mede gebaseerd op de evaluaties van flexibele camera’s is nu besloten om op vijf locaties het flexibele cameratoezicht om te zetten in vast cameratoezicht. Het gaat om de gebieden op en rond het Hobbemaplein, Koningstraat, Hoefkade, Rabbijn Maarsenplein en het havengebied van Scheveningen.

Daarnaast zijn vijftien gebieden aangewezen voor flexibel cameratoezicht. In totaal hangen er nu 136 toezichtcamera's in Den Haag, waarvan zestien flexibel en 120 vast.