Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

10 May 2026, 13:17 uur
Landelijk
mainImage
ANP

De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.

In Eindhoven volgt dan nog een kort medisch onderzoek, aldus het ministerie. Daarna worden zij met "veilig professioneel vervoer" naar huis gebracht. Buitenlandse opvarenden die meekomen "worden opgevangen in een quarantainelocatie, georganiseerd door de GGD".
 
Op de Hondius zaten circa 150 opvarenden, van wie niemand klachten heeft die kunnen duiden op een besmetting met het hantavirus. Ook nog aan boord is het lichaam van een opvarende die overleed aan het virus. Dat zal meevaren tot aan Rotterdam, waar het schip wordt schoongemaakt. Die reis zal zo'n vijf dagen in beslag nemen, meldde rederij Oceanwide zaterdagavond.

De Hondius lag eerst voor de kust van Kaapverdië, maar mocht daar van de Kaapverdische autoriteiten om veiligheidsredenen niet aanmeren. Op verzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) was Spanje daar wel toe bereid. Het eilandbestuur van de Spaanse Canarische Eilanden was daar geenszins blij mee, onder meer vanwege de vermeende gebrekkige communicatie door het ministerie in Madrid.
 

 


Door: ANP