Sommige leerlingen ervaren druk door het willekeurige moment waarop ze hun cijfers terugkrijgen. Het Alfrink College is al een tijdje bezig druk bij leerlingen te verminderen.
Tijdens de toetsweken blokkeert het Alfrink al het publiceren van cijfers. Zo blijven de leerlingen gefocust op de toetsen en worden ze niet afgeleid door het binnenkomen van nieuwe cijfers.
Het Alfrink heeft besloten nog meer rust te brengen in het publiceren van cijfers. Zo publiceren zij alleen nog maar nieuwe cijfers op werkdagen tussen 17 en 18 uur; dus niet meer in de weekenden. Zo weten leerlingen en ouders precies wanneer ze een nieuw cijfer kunnen verwachten.
“Zo blijven leerlingen overdag geconcentreerd op de lesstof tijdens de lessen en worden ze niet afgeleid door nieuwe cijfers die binnenkomen”, zegt Sandra Dekker, conrector onderwijs. “Het kwam ook voor dat een ouder soms eerder een nieuw cijfer in de cijferadministratie had gezien dan zijn kind. Het is veel fijner voor leerlingen om zelf je gehaalde cijfers thuis te vertellen. Zo is er meer rust in de hoofden van leerlingen en houden ze meer grip op hun cijfers.”Lomay, leerling in de bovenbouw van het Alfrink, is blij met de aanpassing. “Nu weet ik beter waar ik aan toe ben, dit geeft rust”.