Karin Hut (1964) studeerde kunstgeschiedenis en is moeder van vijf kinderen. Ze werkte enkele jaren als Rembrandtdeskundige. Ze schrijft en schildert al vanaf haar twaalfde. Op vakantie naar de hemel is haar eerste kinderboek. Karin schittert ook als hoofdpersoon in Mama Mania (2018), de persoonlijke documentaire van haar zoon Vincent Sparreboom
Al 21 jaar lang wordt de verjaardag van de overleden Quinten gevierd in het gezin van Karin Hut uit Zoetermeer. Enkele maanden na zijn stilgeboorte verscheen Quinten bij zijn toen 8-jarige zus Roos. Zij vertelde haar moeder dat ze contact had met Quinten en samen bijzondere momenten in de hemel beleefde. Toen Roos op school plots moe werd en slechtere cijfers haalde, vroeg Karin wat er aan de hand was. Roos deelde toen haar ervaringen met Quinten in de hemel. Karin besloot alles op te schrijven, omdat deze verhalen een enorme troost boden. Ze hoopt dat Op vakantie naar de hemel ook steun kan geven aan andere kinderen die een broer of zus verloren hebben – en aan hun ouders.
In het boek beschrijft Karin op luchtige wijze, zonder emoties uit de weg te gaan, hoe Quinten in de hemel leeft en hoe zijn zus hem daar ontmoet. Een bijzonder moment uit het verhaal is dat Quinten voorspelde dat Roos op school een liedje over Tarzan zou leren, wat enkele maanden later ook daadwerkelijk gebeurde. Karin was eerder te zien in de documentaire Mama Mania (2018), gemaakt door haar zoon Vincent Sparreboom, die wereldwijd in bioscopen te zien was.
Op vakantie naar de hemel – Een troostrijk verhaal bij het verlies van een kind verschijnt op vrijdag 15 augustus bij Uitgeverij Boekscout. Het is een bijzonder en troostend boek, ook geschikt als cadeau voor gezinnen die een verlies hebben meegemaakt.