Na acht jaar komt er een einde aan de samenwerking met Mo El Amraoui als hoofd van de keepersopleiding bij FC Zoetermeer. “Wij danken Mo voor zijn jarenlange inzet en de zichtbare groei in kwaliteit van onze keepers,” aldus Peter Lieffering namens de commissie Voetbalzaken.
Met de komst van Thijn Daleman haalt FC Zoetermeer een jonge, ambitieuze keeperstrainer in huis. “Twee seizoenen geleden hoorde ik mensen zeggen: hoe kun je nou zo’n jonge hoofdtrainer aanstellen? Maar na twee promoties op rij hoor ik die geluiden niet meer.”
Ervaring is belangrijk, maar het feit dat Thijn keepers gaat trainen die ouder zijn dan hijzelf, zien wij niet als bezwaar – zolang er duidelijke afspraken zijn over wat men van elkaar mag verwachten. Wij hebben veel vertrouwen in Thijn.
Thijn stelt zichzelf voor: “Mijn naam is Thijn Daleman, geboren in Den Haag. Ik heb jarenlang op een redelijk hoog niveau gekeept, onder andere bij Excelsior Maassluis en Forum Sport. Momenteel ben ik keeperstrainer bij ADO Den Haag, waar ik verantwoordelijk ben voor de trainingen van de Onder 14, Onder 15 en Onder 19.
Daarnaast run ik mijn eigen keepersschool – Keepersschool Daleman – waar we op zondag en doordeweeks trainingen verzorgen bij diverse partnerclubs.
Komend seizoen start ik met de UEFA Goalkeeper Coach B-opleiding, met als doel door te groeien naar de UEFA Goalkeeper Coach 3 Betaald Voetbal. Mijn ultieme ambitie is om op het hoogste niveau keeperstraining te geven.
Bij FC Zoetermeer wil ik elke keeper in de selectie helpen zich verder te ontwikkelen, volgens mijn visie. Ik ben een trainer die houdt van aanvallend keepen en werk graag met keepers die durven te communiceren en initiatief tonen – op een positieve manier uiteraard. Ik leg veel nadruk op meevoetballen en positionering; twee aspecten die in mijn ogen onmisbaar zijn in het moderne keepersvak.
"Ik kijk er enorm naar uit om aan de slag te gaan bij FC Zoetermeer en zie uit naar de samenwerking met hoofdtrainer Martijn de Zoete en zijn staf.”