'Geen belastingverhoging voor inwoners ondernemers uit Zoetermeer'

19 March 2025, 11:07 uur
Lokaal
mainImage

De gemeenteraad van Zoetermeer staat voor een lastige opgave: er moeten forse bezuinigingen worden doorgevoerd.

De Zoetermeerse VVD heeft hierin een duidelijke positie ingenomen: geen lastenverzwaring voor inwoners en ondernemers en is helder over haar uitgangspunten.

VVD-fractievoorzitter Lisette Sandifort: ‘Wij hebben tijdens het voorjaarsdebat in juni 2024 al aangegeven dat lastenverzwaring voor onze inwoners en ondernemers voor ons geen optie is. Het is niet uit te leggen dat we geld bij onze inwoners gaan zoeken terwijl er ook gekeken kan worden naar onze uitgaven’.

De komende maanden zal in de Zoetermeerse gemeenteraad worden gepraat over de bezuinigingsvoorstellen die het college van Burgemeester en Wethouders aan de raad heeft toegezonden. Bij de beoordeling van deze voorstellen zal de Zoetermeerse VVD een aantal belangrijke vragen stellen:

Wat betekent dit voor de hardwerkende Zoetermeerder?
Welke voorzieningen zijn echt nodig en waar kan efficiënter gewerkt worden?
Wat zijn de stapeleffecten van verschillende maatregelen?
Hoe beïnvloeden de bezuinigingen de veiligheid van onze stad?
Hoe raken de voorstellen de ondernemers in Zoetermeer?
De Zoetermeerse VVD pleit voor een efficiëntere overheid en een kritische blik op welke voorzieningen nodig zijn. Tegelijkertijd zijn er onderwerpen waarop niet mag worden bezuinigd. ‘Veiligheid staat voorop. We willen niet tornen aan de veiligheid van onze inwoners. Ook onze ondernemers, die keihard nodig zijn voor een sterke lokale economie, mogen niet beperkt worden’, aldus Lisette Sandifort.

De Zoetermeerse VVD vindt dat de stem van de inwoners telt bij het maken van deze moeilijke keuzes. Lisette Sandifort: ‘We willen laten zien dat we de input en wensen van onze inwoners belangrijk vinden. Vandaar deze: wat is er voor u belangrijk?. Laat het ons weten!’