Minder parkeerplaatsen bij Winkelcentrum Meerzicht zorgen voor onvrede

14 July 2026, 12:26 uur
Lokaal
mainImage
Nanda Sluijsmans (CC BY-SA 2.0)
Archieffoto ter illustratie.

Bezoekers van Winkelcentrum Meerzicht in Zoetermeer zien het aantal beschikbare parkeerplaatsen verder afnemen. Waar eerder al kritiek klonk op het verdwijnen van parkeervakken, is de situatie volgens omwonenden en winkeliers opnieuw veranderd. De doorgang naar de parkeerplaats is versmald en tegelijkertijd zijn opnieuw parkeerplaatsen verdwenen.

De aanpassingen hangen samen met de herontwikkeling van het winkelcentrum. Door de bouwwerkzaamheden is de beschikbare ruimte anders ingericht, waardoor een deel van de parkeervoorzieningen tijdelijk of definitief is komen te vervallen.

Voor veel bezoekers levert dat extra ongemak op. Vooral tijdens drukke winkelmomenten wordt het steeds lastiger om een vrije parkeerplaats te vinden. Sommige automobilisten geven aan dat zij langer moeten zoeken of uitwijken naar omliggende straten.

Ook ondernemers volgen de ontwikkelingen met belangstelling. Zij hopen dat de werkzaamheden uiteindelijk leiden tot een aantrekkelijker en moderner winkelcentrum, maar benadrukken dat de bereikbaarheid tijdens de bouw belangrijk blijft. Een tekort aan parkeerplaatsen kan volgens hen invloed hebben op het aantal bezoekers.

De herontwikkeling van Winkelcentrum Meerzicht moet het gebied klaar maken voor de toekomst. Tot die tijd zullen bezoekers echter rekening moeten houden met een aangepaste verkeerssituatie en een beperkter aantal parkeerplaatsen. De verwachting is dat de inrichting van het gebied de komende periode verder zal veranderen naarmate de werkzaamheden vorderen.