Natuuronderzoek in Zoetermeer

12 February 2026, 01:04 uur
Lokaal
mainImage

Vanaf begin februari voeren natuurdeskundigen onderzoek uit in Zoetermeer. Zij brengen in kaart welke beschermde dieren en planten in de stad voorkomen, zoals vogels, vleermuizen en kleine zoogdieren. Het onderzoek gebeurt in parken, groenstroken en woonwijken vanaf de straat of het pad, en loopt door van april tot en met september.
 
Waarom dit onderzoek?
De gemeente wil natuur en dieren goed beschermen. Met de resultaten wordt een soortenmanagementplan opgesteld. Dit plan helpt om: natuur te behouden, werkzaamheden zoals bouwen en verduurzamen zorgvuldig te plannen en te voldoen aan de regels van de Omgevingswet
 
Wat merkt u als bewoner?
U kunt onderzoekers tegenkomen die lopen of fietsen met een verrekijker en notitieblok, korte waarnemingen doen of foto’s maken van groen en gebouwen. Privacy wordt altijd gerespecteerd. De onderzoekers dragen een oranje hesje met ‘ROADT Ecologie’. Het onderzoek veroorzaakt geen overlast en verstoort geen dieren.
 
Wat gebeurt er met de resultaten?
De uitkomsten helpen de gemeente bij beleid dat natuur beschermt én ruimte laat voor ontwikkeling. Zo werken we samen aan een gezonde, groene en toekomstbestendige stad.