Er zijn op dit moment 121 vluchtelingen uit Oekraïne in verschillende Zoetermeerse hotels ondergebracht. Een afvaardiging van het college heeft inmiddels ook een bezoek gebracht aan een aantal Oekraïense vluchtelingen.
Na deze noodopvang is er huisvesting nodig voor de langere termijn en het stadsbestuur zegt op dit moment te onderzoeken welke locaties daarvoor in aanmerking komen. De GGD ontfermt zich over de medische zorg van de vluchtelingen, waarbij wordt samengewerkt met in Zoetermeer gevestigde huisartsen en apotheken.
Financiering
De precieze omvang van de kosten hiervan voor de gemeente Zoetermeer is op dit moment nog onzeker, 'maar het kabinet zal van Rijkswege de kosten die gemaakt worden door gemeenten integraal vergoeden. Over de wijze van vergoeden zullen nadere afspraken worden gemaakt.'
Verder wordt er gekeken of, en zo ja op welke wijze, er dagbesteding kan plaatsvinden.
Nu 121 Oekraïne-vluchtelingen in Zoetermeer
18 March 2022, 15:22 uur
Lokaal
