Onderwijs tijdens lockdown bij IKC De Waterlelie

6 January 2021, 09:17 uur
Lokaal
mainImage
Foto/PR: Linda Galle/Vuijk

Tijdens de sluiting van de scholen gedurende de lockdown werken ook kinderen van de OPOZ-scholen in Zoetermeer vanuit huis en krijgen online onderwijs. Leerlingen van IKC De Waterlelie in Rokkeveen krijgen gedurende de tweede lockdown weer dagelijks online les van hun leerkracht.

De leerkrachten en leerlingen hebben gedurende de sluiting in maart vorig jaar, al ervaring opgedaan met het op afstand lesgeven.

Via online contactmomenten volgen er instructies en kunnen kinderen vragen stellen over de opgegeven taken. Zelfs de kleuters krijgen online les. Ook zij worden er steeds handiger in.

Virtueel steken zij hun hand in de lucht om antwoord te geven en weten hoe microfoon aan- en uitgezet moet worden. Het onderwijs wordt meestal ontvangen vanaf de keukentafel. Tussen de ouders die ook vanuit huis werken, worden de contactmomenten met school gepland. 

Het is belangrijk voor kinderen om elkaar te kunnen zien en contact te hebben.  Op deze manier blijven de kinderen betrokken op elkaar, op schooltaken en sociaal gebied.