Oranjegekte zichtbaar in Zoetermeer steeds meer straten kleuren oranje

21 June 2026, 18:28 uur
Lokaal
mainImage
Itai Cohn
Foto ter illustratie als voorbeeld.

Met een groot sporttoernooi in volle gang is de oranjekoorts ook in Zoetermeer duidelijk zichtbaar. In verschillende wijken hebben bewoners hun huizen, tuinen en straten versierd met vlaggen, slingers en andere oranje decoraties. Daarmee laten zij zien volop mee te leven met de prestaties van het Nederlands elftal.

Van Rokkeveen tot Oosterheem en van Seghwaert tot Meerzicht zijn steeds meer straten in een zee van oranje veranderd. Bewoners hangen vlaggetjes op, versieren voortuinen en sommige buurten hebben zelfs complete straten aangekleed. De gezamenlijke versieringen zorgen voor een feestelijke sfeer en brengen buurtbewoners dichter bij elkaar.

Vooral tijdens wedstrijddagen is de saamhorigheid groot. In veel huishoudens wordt samen gekeken naar de verrichtingen van Oranje en worden wedstrijden aangegrepen om buurtgenoten en familie uit te nodigen. Ook cafés en horecagelegenheden merken dat de belangstelling voor de wedstrijden groot is.

De oranjegekte zorgt niet alleen voor extra gezelligheid, maar ook voor veel positieve reacties van voorbijgangers. Op sociale media delen inwoners foto's van fraai versierde straten en ontstaan er spontane wedstrijden over welke buurt zich het mooist heeft uitgedost.

Met de toenemende spanning rond de komende wedstrijden lijkt het erop dat Zoetermeer nog verder oranje zal kleuren. Voor veel inwoners is het een mooie traditie die zorgt voor verbondenheid en een feestelijke uitstraling in de stad.

Heeft uw straat zich ook in het oranje gehuld? Stuur uw foto's en verhalen naar de redactie en laat zien hoe Zoetermeer meeleeft met Oranje. Mail naar [email protected]