Het tarief voor een persoonsgebonden budget (pgb) voor informele hulp moet overeenkomen met de cao Verpleeg-, Verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT). Dat oordeelt de Centrale Raad van Beroep in twee uitspraken.
"Wanneer gemeenten in hun verordeningen een lager uurloon hanteren, bijvoorbeeld het minimumloon, mag dat tarief niet meer worden toegepast", aldus Juliette Meurs-Troch, fractievoorzitter van Zoetermeer Vooruit. "Het pgb-tarief voor huishoudelijke ondersteuning door iemand uit het sociaal netwerk moet minimaal gelijk zijn aan het uurloon van de hoogste periodiek in de cao VVT, plus vakantietoeslag en verlofuren. Ook het minimale pgb-tarief voor individuele begeleiding moet omhoog. Zo staat in een artikel in Binnenlands Bestuur te lezen.
Zoetermeer Vooruit heeft daarover aan het College de volgende vragen.
Welk tarief hanteert de gemeente momenteel voor een pgb voor informele hulp, huishoudelijke ondersteuning en individuele begeleiding?
Hoe verhoud zich dat tot de FWG 30 uit de cao VVT zoals in het artikel genoemd? Graag het verschil duiden.
Is het college zich bewust van het feit dat als een lager tarief gehanteerd wordt, dit tarief op korte termijn verhoogd dient te worden?
Is het college zich ervan bewust dat als de huidige tarieven te laag zijn een flink aantal verordeningen aangepast zal moeten worden? Als dat het geval is, op welke termijn kan de raad dan nieuwe voorstellen verwachten?
"Zoetermeer Vooruit vindt het belangrijk dat onze inwoners met een pgb even kwalitatief goede zorg moeten kunnen inkopen als inwoners die gebruik maken van Zorg In Natura. En continuïteit van goede zorg is minstens net zo belangrijk. We hebben als stad al te kampen met extreem lange wachttijden voor huishoudelijke hulp dus iedere hulp die geboden kan worden moet, ook financieel, op waarde worden gewaardeerd", aldus Juliette Meurs-Troch.