Station Zoetermeer Oost een kleurrijke geschiedenis

2 October 2025, 08:35 uur
Lokaal
mainImage
Op de eerste foto zie je een gebouw dat nu op een andere plek in Zoetermeer staat. Wie weet waar dat is? Plaats een reactie op de Facebook-pagina van de gemeente.

Wist je dat station Zoetermeer Oost een kleurrijke geschiedenis heeft die teruggaat tot de 19e eeuw?

Op 25 april 1870 reed de allereerste trein vanuit Gouda naar Den Haag, met een stop bij het splinternieuwe station Soetermeer-Zegwaard. Het gebouw had wachtkamers voor elke klasse, een damessalon én een woning voor de stationschef.
In 1905 ging het eerste gebouw in vlammen op, maar in 1907 stond er een nieuw station. In 1938 sloot het en kreeg een verrassende nieuwe bestemming: een koekjesfabriek , waar de beroemde Wilhelmientjes op de perrons lagen af te koelen.

Na de oorlog raakte het gebouw in verval en werd het in 1952 afgebroken. In 1965 opende een nieuw station, en in 1973 kreeg het oude station zijn huidige naam: Zoetermeer Oost.

Vandaag zie je er nog weinig van de oude grandeur, maar het station blijft een plek met meer dan 150 jaar historie