Bewoners van het Zoetermeerse centrumgebied blijven zeventig gratis parkeeruren per jaar voor hun bezoek ontvangen. Dat is maandagavond tijdens de gemeenteraad besloten. Deze voortzetting van de huidige regeling gaat in per 1 januari 2023 en loopt in ieder geval door tot en met 2025. Wel moeten er legeskosten worden betaald.
Parkeren voor bezoekers
Bewoners van het centrumgebied ontvangen sinds 2020 gratis parkeeruren voor hun bezoek. Dit is het gevolg van een verruiming van het betaald parkeren in het centrumgebied sinds 1 januari 2020 van 09.00 tot 23.00 uur. Dat betekent dat bezoekers van bewoners parkeergeld zouden moeten betalen, ook in de avonduren. De gemeente komt met deze regeling tegemoet aan bewoners van het centrumgebied en hun bezoek.
Waardering voor regeling
Uit een onderzoek van begin dit jaar blijkt dat bewoners van het centrumgebied deze bezoekersregeling goed gebruiken en waarderen. Daarom zet de gemeente deze regeling de komende jaren voort. De regeling wordt uitgebreid met een dagkaart. In 2025 volgt een nieuwe evaluatie, dan wordt opnieuw bekeken hoe de gemeente Zoetermeer deze parkeerregeling vanaf 2026 gaat inzetten.
Legeskosten
Bewoners van het centrumgebied betalen vanaf 2023 wel ieder jaar 18,60 euro aan legeskosten voor de bezoekerspas. De gemeente is verplicht om deze leges te heffen. Bewoners van het centrumgebied ontvangen binnenkort een brief van de gemeente met verdere informatie.
Verlenging parkeerregeling centrum Zoetermeer
21 December 2022, 10:42 uur
Lokaal
