Vogelweek in het Buytenpark in Zoetermeer

30 March 2026, 13:40 uur
Lokaal
mainImage
Wijkagent Buytenwegh

Van 9 tot en met 17 mei is er weer  De Vogelweek, hét jaarlijkse evenement van Vogelbescherming Nederland waarbij alles draait om het ontdekken en bewonderen van vogels in hun natuurlijke leefomgeving.

Of je nu een ervaren 'vogelaar' bent of gewoon geniet van het gefluit in je achtertuin, deze week biedt voor ieder wat wils. Het is een tiendaagse periode (meestal in mei) vol met activiteiten door het hele land. Het doel is om mensen dichter bij de natuur te brengen en hen te laten zien hoe rijk en divers de Nederlandse vogelwereld is. Mei is hiervoor de perfecte maand, omdat de vogels dan volop zingen, nestelen en hun jongen voeren. Ook de VNVZ doet dit jaar mee aan de Vogelweek.

Hiervoor organiseert men op zaterdag 16 mei een gratis wandelexcursie in het Buytenpark. Aanmelden via de site van de Vogelbescherming via deze link "Het aantal deelnemers is beperkt tot 20, dus geef je snel op", aldus de organisatie.