Voor de Tweede Kamerverkiezing op woensdag 17 maart heeft de gemeente Zoetermeer voldoende stemlocaties gevonden en aanmeldingen ontvangen voor de bezetting van de stembureaus. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten aan www.zoetermeersdagblad.nl.
Wel zal de gemeente Zoetermeer, vanwege de coronamaatregelen, meer kosten kwijt zijn aan het organiseren van de verkiezingen. De totale kosten bedragen 1,1 miljoen euro, 664.000 euro meer dan bij reguliere verkiezingen.
Vanuit het Rijk krijgt de gemeente Zoetermeer wel 336.000 euro compensatie, maar volgens het college is dat bedrag ontoereikend. Ze gaan een brief sturen aan het VNG-bestuur, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, om in contact te komen met het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Zoetermeer wil een volledige compensatie.
"Het is op dit moment nog onduidelijk of er nog een extra compensatie komt vanuit het Rijk (naast de reeds toegezegde compensatie). Aan de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) geven we als gemeente een signaal af dat de compensatie die we tot nu toe ontvangen onvoldoende is om alle kosten te dekken", aldus de gemeente Zoetermeer.
Voldoende bezetting bij Zoetermeerse stembureaus
1 February 2021, 12:47 uur
Lokaal
