Zoetermeer Panters is ook na vijf duels ongeslagen. Het won met 4-3 in overtime in en tegen het (eveneens) ongeslagen Groningen. Panters deelt nu de koppositie met Nijmegen. Foto kan gebruikt worden als header
Zoetermeer Panters heeft opnieuw een lastige klip omzeild. Het uitduel in en tegen Groningen leek in 60 minuten beslist te worden. In de laatste vijf minuten verspeelde Panters een 1-3 voorsprong. In overtime knalde Sam Haijes de terechte, winnende treffer binnen: 3-4. Daarmee is de ploeg van Richard Borgman na vijf duels de enige ongeslagen ploeg in de Eredivisie.
Vroeg onder druk
Panters had niet heel veel last van de bekende busbenen. De bezoekers zette Groningen van het begin af aan onder druk. Het spel was aan beide kanten in die openingsfase wat slordig. Ondanks het overwicht van Zoetermeer scoorde GIJS als eerste via Henri Ruotsalainen.
Lang kon Groningen niet genieten van de voorsprong. David Szabo schoot een klein minuutje later op aangeven van Thomas Borgman de gelijkmaker al binnen. Die 1-1 stand na 11 minuten bleek ook de eerste ruststand te zijn.
Volledig in de tang
In het middenstuk zette Panters een tandje bij en had het Groningen volledig in de tang. ,,Ik vind dat wij de wedstrijd 60 min hebben gecontroleerd. We zaten er strak op als team. De systemen die we willen spelen komen steeds meer naar voren en onze D-zone coverage werpt zijn vruchten af.”, zei Michael van Rijswijk daarover.
Sam Haijes zette Zoetermeer voor het eerst op voorsprong in de 33e minuut. Met een 2-1 stand na 40 minuten mochten de Noorderlingen in hun handen knijpen.
Fins Slotakkoord
Ook in periode drie een goed spelend Panters. Nadat goalie Almer de Boer GIJS een aantal keer in de wedstrijd had gehouden, leek Leevi Juntunen het duel in de 51e minuut te beslissen: 1-3. In de laatste vijf minuten gaf Sweetlake de zege uit handen.
,,Het was bekend bij ons dat we moesten letten op Ruotsalainen. Dat liep in de slotfase even mis, maar dat is al met al prima gelukt.”, vond Van Rijswijk. De Fin in Groningse dienst was verantwoordelijk voor de gehele productie. Met 3-3 moest overtime beslissen wie van de twee ploegen ongeslagen bleef.
Haijes beslissend
Uitgerekend diezelfde Ruotsalainen deed zijn ploeg in de extra tijd de das om. De Fin mocht met een holding penalty naar de strafbank. Met een man meer op het ijs besliste Sam Haijes met zijn tweede treffer het duel: op de 4-3 zege van Panters was weinig af te dingen.
,,Vanuit onze kant was dit een overwinning op passie en karakter. We bleven drukken en grinden in de hoeken. Dat we naar overtime moesten was het enige smetje. Uiteindelijk hebben we Kardinge stil gekregen, dus missie geslaagd.”, sluit de captain af.
Door de zege is Panters als enige ploeg nog zonder nederlaag in de Eredivisie. Het voert, samen met kampioen Nijmegen, de ranglijst aan met twaalf uit vijf. Komend weekend is het bekerweekend tegen datzelfde Nijmegen. Vrijdag speelt Zoetermeer thuis, zondag gaat het op bezoek in de Keizerstad.