Zoetermeer heeft haar 130.000e inwoner verwelkomd. Een bijzondere mijlpaal die symbool staat voor de groei die de stad in de afgelopen decennia heeft doorgemaakt.
Burgemeester Michel Bezuijen bracht Silvana en haar kinderen Cejé, Zoey, Yvana en Destin, een bezoek in de wijk Meerzicht. Als warm welkom overhandigde de burgemeester het gezin een oorkonde, een bos bloemen én het boekje ‘De 100 dingen die je als Zoetermeerder over je stad moet weten’, vol bekende en minder bekende wetenswaardigheden over Zoetermeer.
Silvana is blij met haar nieuwe woonplek: ‘Voordat we hier kwamen wonen, wandelde ik wel eens in het Westerpark. Je zou hier maar wonen zo mooi in het groen, dacht ik toen. En nu wonen we hier!’
‘Zoetermeer is inmiddels een grote stad, maar heeft nog steeds een warme, bijna dorpse sfeer. Onze wijken en buurten hebben elk hun eigen karakter en de mensen hier kijken naar elkaar om’, zegt burgemeester Bezuijen, ‘Ik ben er daarom van overtuigd dat Silvana en haar kinderen zich snel thuis zullen voelen in hun nieuwe woonplaats.’
New Town Zoetermeer
In de jaren ’60 werd Zoetermeer aangewezen als groeikern om de woningdruk in Den Haag op te vangen. Sindsdien ontwikkelde de stad zich in rap tempo tot een van de bekendste New Towns van Nederland. Wat ooit begon als een bescheiden boterdorp is uitgegroeid tot een moderne stad met inmiddels meer dan 130.000 inwoners.
Opvallend groen
Zoetermeer combineert de voordelen van een grote stad – met voorzieningen, bereikbaarheid en werkgelegenheid – met het dorpsgevoel dat veel bewoners als uniek ervaren. De stad is bovendien opvallend groen: parken als het Westerpark, het Buytenpark en het Balijbos bieden ruimte voor ontspanning midden in de stad.
Uitdagingen
Tegelijkertijd brengt die snelle groei ook uitdagingen met zich mee. Veel wijken uit de jaren ’70 en ’80 zijn toe aan vernieuwing en in sommige wijken sluiten voorzieningen niet meer goed aan op de behoeften van bewoners. Zoetermeer werkt samen met zes andere groeikernen in de New Town Alliantie om deze uitdagingen aan te pakken en heeft daarbij onlangs ook een beroep op het Rijk gedaan.
Burgemeester Bezuijen: ‘We zijn trots op wat Zoetermeer geworden is, een stad met ambitie én een warm hart. Door te blijven investeren in buurten, voorzieningen en verbinding zorgen we ervoor dat onze stad ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk blijft. Met de toekomstplannen die er nu liggen kan Zoetermeer uitgroeien tot een stad met 150.000 inwoners.’