Burgemeester Michel Bezuijen reikte afgelopen maandag 11 april prijzen uit aan leerlingen van het Alfrink College en het ONC Parkdreef voor de beste ideeën van het scholenprogramma Maak Meerzicht Mooi! Bij het ONC Parkdreef won het plan Skatepark van Ezra, Wahed, Jairo, Jimi, Sydney, Jordan (mavo 3). Voor het Alfrink College viel het plan Studiecafé in de prijzen, bedacht door Diya, Serenity, Matthijs, Jake, Fatima en Luna (vwo 4).
De leerlingen mochten meedenken over het herinrichten van delen van de wijk Meerzicht in Zoetermeer om deze duurzaam leefbaarder te maken. Zij bogen zich onder meer over de vraag hoe de buitenruimte het best kan worden ingericht. Ze deden dit naar aanleiding van de wijkanalyse die in 2019 heeft plaatsgevonden.
Winkelcentrum
Verbetering van Meerzicht is hard nodig, concludeerden de leerlingen. Veel is er kapot, vies en het voelt niet overal veilig. Zij maakten plannen voor het aantrekkelijker maken van het winkelcentrum, de plinten – begane grond – van de grote flats en het skatepark. Hiervoor hebben zij zich ingeleefd in de bewoners en gekeken hoe zij de plekken zelf ervaren.
Skatepark
Sporten, bewegen en ontmoeten is gezond en dat kan bij het skatepark aan het Abdissenbos. Maar de leerlingen van dit winnende plan zien dat het niet veel meer wordt gebruikt omdat de ijzeren constructie onveilig is en het er oud uitziet. Het zou vervangen moeten worden door beton. Ook zouden er volgens hen in plaats van het gecombineerde voetbal- en basketbalveld twee aparte velden moeten komen, omdat er nu vaak ruzies zijn over wie het veld mag gebruiken.
Studiecafé
In Meerzicht is behoefte aan ruimte om rustig te studeren of werken, denken de winnaars van het plan voor een studiecafé. Daarom toveren zij een paar garageboxen onder de flat aan het Laveibos om tot een lichte kleurrijke ruimte met tafels en planten. Daar kun je rustig zitten als het in de flats boven te rumoerig is. Zo verbeteren ze bovendien de ruimte rondom de flats, die vaak onveilig voelt omdat de begane grond van de gebouwen donker en gesloten is.
Maak Meerzicht Mooi!
In de herfst van 2021 werden 120 leerlingen (vwo 4) van het Alfrink College en 200 leerlingen (mavo 3) van het ONC Parkdreef uitgedaagd om mee te denken over de wijk Meerzicht in Zoetermeer. Maandag werden in de raadszaal in het Stadhuis dus de prijzen uitgereikt. De vakjury bestond uit: wethouder Jakobien Groeneveld, Ineke Monshouwer, medewerker bewonersparticipatie De Goede Woning, Anna Vreugdenhil, directeur basisschool De Regenboog, Ellen Perik, gebiedsmanager Kwaliteitsimpuls Meerzicht en Judith Schotanus, coördinator ArchitectuurPunt Zoetermeer. Het scholenprogramma is georganiseerd door het ArchitectuurPunt Zoetermeer in samenwerking met gemeente Zoetermeer, Alfrink College en ONC Parkdreef.
Zoetermeerse scholieren presenteren plannen Meerzicht
13 April 2022, 08:00 uur
Lokaal
