Zoetermeerse vaccinatielocatie gaat sluiten

4 August 2021, 15:27 uur
Lokaal
mainImage
Chris van Dijke

GGD Haaglanden gaat vanaf 16 augustus over tot sluiting van een aantal vaccinatielocaties. Op zondag 15 augustus is de laatste prikdag bij het SilverDome in Zoetermeer.

In de maanden juni en juli zijn de grootste aantallen vaccinaties per week gezet, in totaal zijn er in de regio Haaglanden ruim 1.000.000 prikken gezet. Bijna iedereen die in aanmerking komt voor vaccinatie is inmiddels geheel of gedeeltelijk gevaccineerd, heeft een afspraak ingepland of heeft een uitnodiging ontvangen. Daarom gaat de GGD Haaglanden zich nu meer richten op kleinschaliger vaccineren, bijvoorbeeld in specifieke wijken waar de vaccinatiegraad achterblijft.

Vaccineren zonder afspraak
In de periode voorafgaand aan de sluiting is het mogelijk om zonder afspraak een vaccinate te krijgen. Vaccineren zonder afspraak is vanaf dinsdag 2 augustus mogelijk bij het Cars Jeans stadion in Den Haag, SilverDome in Zoetermeer en de Broodfabriek in Rijswijk. Vanaf zaterdag 7 augustus kunnen geïnteresseerden zonder afspraak terecht op alle vaccinatielocaties in de regio Haaglanden.

Deze afschaling is volgens de GGD Haaglanden in lijn met de landelijke vaccinatiestrategie. 'Mochten de omstandigheden veranderen, dan zullen de plannen worden bijgesteld. We blijven flexibel inspelen op de situatie. GGD Haaglanden blijft actief met fijnmazig vaccineren in de wijk. Samen met de gemeenten in de regio kijken we waar de vaccinatiegraad achterblijft en in welke wijken extra informatie en inzet nodig is. Op deze manier willen we mensen in al onze gemeenten de kans bieden zich alsnog te vaccineren.'