Zoetermeerse verdienstelijk op jeugd WK trampolinespringen 

19 November 2025, 11:03 uur
Lokaal
mainImage

Fienna Ayaz van GV.Pro Patria Zoetermeer kwam afgelopen week voor teamNL uit op het jeugd WK(WAGC) in Pamplona Spanje. 

Zij bereikte daar met Aniek van Driel de 7e plaats bij het synchroon springen.  De 13 jarige Zoetermeerse traint 5x per week in Gymworld en komt binnen Nederland uit in de hoogste categorie, de eredivisie. Afgelopen juni plaatste ze zich na de kwalificatie definitief voor het jeugd WK in Spanje. 

Na een nare val in september moest Fienna weer alle sprongen opnieuw aanleren. De tijdsdruk was enorm, maar ondanks dat kwam ze fit aan de start.  

Fienna deed op zaterdag 15 november aan beide onderdelen binnen het trampolinespringen uit, individueel en synchroon met Aniek van Driel van TurnOss. Individueel was de verplichte oefening uitstekend, echter in haar keuze oefening kwam ze niet goed uit en moest haar oefening vroegtijdig afbreken. 

Avonds was de voorronde van het synchroon springen. Samen met Aniek sprongen ze een erg goede keuze oefening wat hun een finale plaats opleverde. 

Op zondag 16 november was de finale, de beste 8 paren mochten nogmaals hun keuze oefening laten zien. Ze stegen een plek en werden 7e van de wereld! Wat een enorme prestatie voor de relatief jonge Zoetermeerse! 

Fienna: Ik vond het een hele leuke en leerzame week, individueel ging niet helemaal zoals ik wou, maar synchroon ging heel goed en ben blij met onze finale en met onze 7e plaats!