Agent Jeroen Vermeer wordt door fotograaf des vaderlands Jan-Dirk van der Burg geportretteerd om in een tentoonstelling in Museum De Voorde te komen hangen. Het Zoetermeerse museum opent 20 september een speciale tentoonstelling 'Stoere helden tijdens corona' waar volgens hen ook echt een agent bij hoort. Vanaf 22 september is de tentoonstelling voor publiek te zien.
De vrouw van Jeroen zag een oproep van het museum voorbij komen om helden tijdens corona aan te melden en gaf haar man meteen op. Ze zag de afgelopen maanden hoe politieagenten er wel op uit gingen, terwijl iedereen binnen moest blijven. Hoewel Jeroen zichzelf absoluut niet als held wil bestempelen, wil hij de nominatie wel aannemen namens de hele politie.
"Want het is natuurlijk een eer om tussen de anderen te hangen, waar onder andere een longarts, zorgmedewerker en iemand die maaltijden bereidde voor mensen die niet meer naar buiten konden tussen zitten. Voor mij zijn de echte helden van corona degenen die aan de bedden in het ziekenhuis staan. Wij zijn gewoon ons werk blijven doen, alleen lopen we natuurlijk wel meer risico op besmetting dan mensen die vanuit huis kunnen werken."
Fotograaf des Vaderlands Jan-Dirk van der Burg maakte portretten van de genomineerden. Daarnaast werd Jeroen telefonisch geïnterviewd door kunstenaar Peter Waltman, die op basis van zijn verhaal een kunstwerk maakt. Stoere Helden tijdens Corona is een samenwerking tussen Museum De Voorde, Terra Art Projects, Baztille, Jan Dirk van der Burg en mogelijk gemaakt door Fonds 1818 en Cultuurfonds Zoetermeer.
Agent in Zoetermeer in zonnetje gezet
19 August 2020, 15:19 uur
Algemeen
