Afgelopen maandag op dinsdag heeft de verkeerspolitie Den Haag tijdens de nachtdienst een rijbewijs ingevorderd omdat de bestuurder van een personenauto maar liefst 59 kilometer per uur, na correctie, te hard reed op de snelweg.
De politie meldt hierover het volgende.
Dit terwijl er wegwerkzaamheden langs de weg waren. Aangezien de bestuurder eerst een advocaat wilde spreken, werd er netjes een afspraak ingepland voor het verdachte verhoor. Zoals afgesproken kwam de verdachte vandaag tussen de gestelde tijden. Echter moest de verdachte bij het naastgelegen politiebureau zijn voor het verhoor.
Geen probleem, aangezien beide politielocaties redelijk dicht bij elkaar liggen en in samenspraak werd afgesproken dat de verdachte naar de andere politielocatie zou komen. Wat je dan niet moet doen als je een ingevorderd rijbewijs hebt, is instappen in je voertuig dat direct voor het politiebureau geparkeerd staat en dan gaan rijden.
Dit leverde direct weer een strafbaar feit op, namelijk artikel 9 van de Wegenverkeerswet 1994. Toen de verdachte op de locatie van het verhoor aankwam, konden we direct beide verhoren afnemen. De verdachte verklaarde dat hij inderdaad niet heel handig was geweest. Foutjes moeten kunnen, maar wat bleek? Een dag na de invordering van het rijbewijs was hij ook al gepakt voor het rijden met een ingevorderd rijbewijs.
Het openbaar ministerie gaat een beslissing nemen over de zaak, waarbij, naast de snelheidsovertreding, de eerste keer rijden met een ingevorderd rijbewijs volgens de richtlijn al een strafeis van 2 weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf met zich meebrengt.