Perenpluk in Zoetermeerse Hof van Seghwaert

19 August 2024, 08:36 uur
Lokaal
mainImage

De perenbomen hangen barstensvol peren. Kom ook helpen deze peren te plukken. Op zaterdag 31 augustus zijn vrijwilligers, buurtgenoten en iedereen die maar wil helpen hiervoor vanaf 10.00 uur van harte welkom.

"We plukken op zaterdag tot uiterlijk 16.00 uur", aldus de initiatiefnemers. "Ook op zondag 1 september is het mogelijk nog peren te plukken; we verwachten echter niet dat er dan nog veel fruit aan de bomen hangt. Ondanks de warmte lijkt het een goede perenoogst te worden. Het vroege voorjaar en de warme zomer hebben ervoor gezorgd dat de peren dit jaar heel vroeg rijp zijn. De perenpluk is daarom dit jaar een week vroeger dan andere jaren. Ook nu wordt er weer perensap gemaakt zodat we het hele jaar kunnen genieten van de heerlijke zoete perensmaak. Het perensap is het hele jaar te koop in onze winkel in de Hof". 

Wil je zelf ook wat peren mee naar huis nemen? Dat kan! De prijs bedraagt € 1,- per kilo. Per persoon kan je maximaal 3 kilo peren kopen. Bedenk bij je aankoop dat je de peren niet lang kunt bewaren.

Enkele tips:

- Neem een emmer mee om de geplukte peren in te doen.

- Trek een stevige lange broek aan ( er zijn plekken waar brandnetels en bramen tussen de peren staan)

- Trek stevige schoenen en laarzen aan zodat je geen natte voeten krijgt als het gras nat is.

In de hele boomgaard staan kisten waar de geplukte peren in verzameld worden.

Meer informatie en de openingstijden van  de Hof van Seghwaert zijn te vinden op www.hofvanseghwaert.nl, op Facebook en Instagram. De perenboomgaard ligt aan de parkeerplaats  ter hoogte van Gaardedreef 169 in Zoetermeer. De Hof ligt op 2 minuten lopen van Randstadrailhalte Seghwaert.