Deze week keek wethouder Ronald Weerwag samen met collega wethouder Bouke Velzen naar de verduurzaming opgaves in het gespikkeld bezit. Gespikkeld bezit betreft woningen van woningcorporaties en particulieren aan wie de woningcorporaties woningen hebben verkocht.
Hij meldt hierover.
Maandagavond was er een raadsvergadering. De nieuwbouw van het 4Motion College en de nieuwe Sporthal aan het Van Doornenplantsoen werd een hamerstuk. Ik kijk uit naar een voorspoedig bouwproject van een schoolgebouw en sporthal die hard nodig zijn in Zoetermeer.
Ook werd door de raad het Procesvoorstel Participatie en Aanvullend budget Gebiedsvisie Vernèdepark en Paltelaan aangenomen.
Inmiddels hebben omwonenden en belanghebbenden hiervoor een uitnodiging ontvangen.
Woensdag besprak ik met de andere wethouders wonen uit Haaglanden het voortraject naar vaststelling van de huidige huisvestingsverordening. Een huisvestingsverordening wordt ingezet om de mate van urgentie van woningzoekenden te bepalen en huurwoningen tot een bepaalde huurprijsgrens toe te wijzen. Dit is noodzakelijk vanwege schaarste op de woningmarkt.
Verder waren er deze week voorbereidende gesprekken met BZK om binnenkort de voortgang van de woondeal (Realisatieagenda) te evalueren met de minister. Ik werd bijgepraat door de wijkregisseur Palenstein over lopende zaken en nieuwe ontwikkelingen in de wijk. Over het laatste binnenkort meer. De rest van de week veel mooie voorbereidingen waar we de raad binnenkort over gaan informeren. Op het gebied van Sport, Ruimtelijke Strategie en Woningbouw als aanjager.