Eis trainerslicentie zit De Best in de weg

7 December 2022, 12:36 uur
Lokaal
mainImage
Erwin Konijnenburg

Bert de Best kan na dit seizoen niet aanblijven als hoofdcoach van de DSO-selectie. De oefenmeester beschikt met zijn UEFA B-diploma niet over de juiste papieren, want vanaf de eerste klasse bij de senioren is er een licentie UEFA A/UEFA A jeugd benodigd.

DSO en De Best zijn wel overeengekomen dat laatstgenoemde na dit seizoen voor minimaal drie jaar in de rol van technisch manager verbonden blijft aan de club. 'De primaire taak van Bert zal zich gedurende het huidige seizoen voornamelijk richten op het behoud van DSO in deze mooie eerste klasse. Daarna zal Bert zich gaan bezig houden, met sv DSO op langere termijn stappen vooruit te laten maken, zowel organisatorisch als op voetbaltechnisch/tactisch vlak', aldus het bestuur.

Onder leiding van De Best promoveerde DSO vorig seizoen naar de eerste klasse. Omdat 2022/2023 een overgangsjaar betreft, zijn de juiste papieren nog niet nodig. Die eis gaat het tweede seizoen wel in.

Huidig assistent-trainer Claudio Houtman zwaait komende zomer ook af. Hij neemt dan, ook voor de periode van drie jaar, zitting in de technische commissie van DSO.