De brandweer is tijdens de jaarwisseling in Zoetermeer 82 keer uitgerukt voor het doven van voornamelijk buitenbranden. Dat aantal is gebaseerd op voorlopige cijfers van de Veiligheidsregio Haaglanden. De politie heeft een aantal keer moeten optreden en er zijn zes personen aangehouden.
De brandweer moest onder meer in actie komen voor een buitenbrand bij de Tuindreef in de wijk Seghwaert (foto) en een brand in een ondergrondse container aan de Strawinskirode in de wijk Buytenwegh. Bij de Gershwinrode was het ook raak: daar stonden matrassen en ander afval in brand bij het milieu-eiland.
De hulpdiensten werden zaterdagavond omstreeks 23.30 uur met spoed gealarmeerd voor een gebouwbrand in een woning aan de Johanna van Cuilenburgstraat in de wijk Palenstein. Meerdere eenheden kwamen ter plaatse. Het bleek te gaan om een brandje op een balkon van een flatgebouw. In dezelfde wijk vatte een fiets vlam, mogelijk door brandstichting.
Aan het Belvédèrebos in de wijk Meerzicht stond oudjaarsavond een geparkeerde personenauto volledig in brand. Het vuur was snel onder controle en brandstichting wordt ook hier niet uitgesloten.
Brandbaar materiaal en autowrakken werden zoveel mogelijk voor de jaarwisseling verwijderd door de gemeente Zoetermeer. Prullenbakken, afval- en papiercontainers, parkeergarages en parkeerautomaten werden afgesloten.