Rond 15 augustus start de gemeente Zoetermeer samen met het hoogheemraadschap van Rijnland met de aanleg van 3 kilometer lange natuurvriendelijke oevers. Deze komen in het Westerpark, Zalkerbos, Zonneberg en in het Buytenpark in Buytenwegh.
Wat zijn natuurvriendelijke oevers?
Natuurvriendelijke oevers zijn natuurlijk ingerichte oevers met bloeiende planten waarin verschillende (water)dieren een plekje kunnen vinden. De oevers hebben een geleidelijke overgang van water naar land. Zo krijgen planten en dieren meer ruimte. Dit verbetert de ecologische waterkwaliteit, voor een deel door de zuiverende werking van waterplanten. In Zoetermeer zijn op andere plaatsen al natuurvriendelijke oevers aangelegd.
Wat merkt u ervan?
Van de aanleg merkt u weinig. Soms zijn fiets- en wandelpaden tijdelijk dicht. We geven dit op tijd aan en waar nodig zijn er alternatieve routes voor wandelaars en fietsers. Bewoners die vlakbij de nieuwe natuurvriendelijke oevers wonen, ontvangen half augustus ook een informatiebrief van de aannemer over de planning van de werkzaamheden.
Door: Gemeente Zoetermeer