Zoetermeers mkb: 'zet nu stappen in digitalisering'

23 September 2025, 13:37 uur
Lokaal
mainImage
Jan Iedema op een archieffoto.

Digitalisering is niet langer een luxe of een optie. Het is een onmisbaar onderdeel van moderne bedrijfsvoering. Juist voor het mkb in Zoetermeer liggen er nu kansen om stappen te zetten in digitalisering. Dit meldt Dutch Innovation Park uit Zoetermeer op hun website. Zij schrijven hier het volgende over. 

“De snelheid waarmee digitalisering zich ontwikkelt, is niet bij te houden. Maar dat ontslaat je niet van de verantwoordelijkheid om je erin te verdiepen,” stelt Jan Iedema, wethouder Economie en Innovatie. Hij waarschuwt voor de risico’s, wijst op de kansen en roept ondernemers op om gebruik te maken van het brede aanbod in Zoetermeer en de regio.

Volgens Iedema staat het mkb aan de vooravond van een nieuwe digitale revolutie. “De eerste digitaliseringsslag – met kassa’s, pin en websites – was overzichtelijk. Wat nu gaande is, is veelomvattender: van AI tot cloudoplossingen, van cybersecurity tot data-analyse. Het gaat razendsnel. Voor veel mkb’ers is het een uitdaging om naast de dagelijkse bedrijfsvoering ook nog tijd en kennis vrij te maken voor digitale vernieuwing. Juist daarom is het belangrijk om tóch gericht stappen te zetten. Want wie nu stil blijft staan, wordt straks ingehaald.”

Waarom digitale ontwikkeling nú nodig is?
Ondernemers die digitalisering en cybersecurity links laten liggen, lopen het risico de aansluiting met klanten of opdrachtgevers te verliezen — of zelfs slachtoffer te worden van cybercrime. “Het is niet de vraag óf, maar wannéér je doelwit wordt,” waarschuwt wethouder Jan Iedema. Tegelijkertijd benadrukt hij vooral de kansen: “Slimme inzet van technologie levert winst op in efficiëntie, klantcontact en groei. Je kunt processen versnellen, nieuwe markten aanboren en zelfs repetitief werk automatiseren. Maar dan moet je wél de eerste stap zetten.”

Laagdrempelig aanbod in Zoetermeer en de regio
Wethouder Jan Iedema benadrukt dat het mkb in Zoetermeer er niet alleen voor staat: “Er is in onze stad en regio een stevig netwerk aan kennis en ondersteuning beschikbaar.” Hieronder vind je een overzicht van waardevolle initiatieven en regelingen die speciaal zijn ingericht om mkb’ers vooruit te helpen.

Lees verder via deze link