Zoetermeerse filmproducent Adit Ram zoekt sponsors voor productie

17 March 2025, 07:02 uur
Lokaal
mainImage

Mentale gezondheidsproblemen onder jongvolwassenen, prestatiedruk en de menselijke drang om de natuur naar zijn hand te zetten: Dit zijn actuele thema’s die twee jonge filmmakers uit Leiden en omgeving met een spannend filmverhaal onder de aandacht willen brengen. Om dit project te realiseren hebben ze de hulp ingeschakeld van een filmproducent uit Zoetermeer.

De korte speelfilm ‘Metamorfose’ is een initiatief van filmmakers Jochem van Velzen en Jacob Noordegraaf, en is onderdeel van hun afstudeerproject. Beiden studeren aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam. Ze hebben een team van enthousiaste beginnende filmmakers en ervaren coaches verzameld om dit ambitieuze filmproject te realiseren. Zo ook de Zoetermeerse filmmaker Adit Ram.

Metamorfose werpt een licht op een urgent en actueel thema: mentale gezondheidsproblemen onder jongvolwassenen door invloeden zoals prestatiedruk. “Met onze film willen we dit probleem, evenals de eenzaamheid die het vaak met zich meebrengt, op een boeiende en indringende manier zichtbaar maken. Als makers ervaren we zelf regelmatig prestatiedruk; het constante gevoel dat je altijd de beste versie van jezelf moet zijn en zelfs 100% geven niet genoeg is. Dit kan de passie en het plezier uit het proces halen. Voor veel jongeren leidt dit, naast andere factoren, tot een neerwaartse spiraal waarin negativiteit en de drang om te presteren de overhand krijgen.”

Naast prestatiedruk behandelt Metamorfose ook een ander belangrijk thema: de menselijke drang om de natuur naar zijn hand te zetten.

De natuur verkeert momenteel in een kwetsbare staat, door menselijke invloeden zijn klimaatverandering, biodiversiteitsverlies en natuurrampen, onderwerpen waar we niet langer omheen kunnen. De relatie tussen mens en natuur is een ingewikkeld thema, en als filmmakers willen wij mensen motiveren om na te denken over hun rol binnen de natuur.

Om het ambitieuze project te realiseren, is er momenteel een crowdfundingcampagne van start gegaan. Alle steun is van harte welkom! De ingezamelde donaties worden zorgvuldig ingezet voor onder andere de huur van filmapparatuur, de inrichting van de filmset en de onmisbare catering voor acteurs en crewleden.

Als extra stimulans en blijk van waardering hebben de filmmakers prachtige schetsen van reptielen ontworpen, die beschikbaar zijn voor donateurs. Een unieke kans om het project te steunen én een bijzonder aandenken te ontvangen. Wie ook zo’n prachtige schets wil bestellen kan contact opnemen met de initiatiefnemers via instagram of [email protected]

Wie meer wil weten over het project en het project wil steunen kan dit via: https://www.voordekunst.nl/projecten/18339-metamorfose-wdka-afstudeerfilm