In september gaat Boskalis in opdracht van de provincie Zuid-Holland werkzaamheden uitvoeren aan de N206, tussen de Zeeweg en de N441.
De N206 verbindt Zoetermeer verbindt met Aerdenhout, een voorstad van Haarlem. De N206 kruist de snelwegen A4 en A44 en loopt dwars door de stad Leiden. Dan wordt onder andere de tijdelijke bypass weggehaald en de nieuwe kruising tussen de N206 en de N441 aangelegd. Ook is er dan groot onderhoud aan het asfalt op de N206. Om deze werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren, moet een deel van de weg worden afgesloten.
Zondagavond 31 augustus 20.00 uur start de aannemer met het neerzetten van de verkeersmaatregelen. Op maandagochtend 1 september 7.00 uur starten de eerste werkzaamheden. Er wordt elke dag gewerkt van 7.00 uur tot uiterlijk 23.00 uur. Er wordt niet ’s nachts gewerkt. Op maandag 15 september om 05.00 uur is de N206 weer beschikbaar.
Werkzaamheden
Verwijderen bypass: de bypass in de N206 was ingesteld om de nieuwe fietstunnel onder de N206, ter hoogte van de N441, aan te kunnen leggen. Het tunneldak van de fietstunnel is binnenkort gereed. Daarom kan de bypass verwijderd worden. De N206 kan dan gewoon weer rechtdoor (terug op haar oude plek) gelegd worden, over de nieuwe fietstunnel heen.
Aanleggen nieuw kruispunt N441/N206: zodra de bypass verwijderd is kan het nieuwe kruispunt bij de N441 en N206 aangelegd worden. Dat doen we ook in deze periode.
Groot onderhoud N206: we voeren groot onderhoud uit tussen de Zeeweg en de N441 (behalve het wegdeel tussen de Zeeweg en de Molentuin in de richting van Noordwijk naar Leiden, deze zal in april 2026 aangepakt worden).
Omleidingen:
Tijdens het werk is er een aangepaste verkeerssituatie:
Verkeer kan in de richting van Katwijk naar Leiden wel rijden over de N206. In de richting Leiden is sowieso één rijstrook open (tussen 1-7 september zijn er twee rijstroken beschikbaar).
De N206 is in de richting van Leiden naar Katwijk afgesloten.
Het verkeer richting Katwijk wordt omgeleid via de A44 en de N444, zie bijgevoegde kaart met de omleidingsroutes.
Voor bestemmingsverkeer van en naar Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg zijn er wegen beschikbaar om de dorpen te kunnen bereiken.
De bussen blijven grotendeels rijden. Bussen vanuit Leiden naar Katwijk rijden tijdelijk via de Westerbaan. Er komt een tijdelijke bushalte bij de rotonde met de N441.
Andere afsluitingen en werkzaamheden in september en oktober 2025
Er zijn al veel afsluitingen geweest. Er staat in september en oktober nog meer op de planning:
· Na 15 september werkt Boskalis nog ongeveer 3 of 4 weken aan de aansluiting van het kruispunt bij de rotonde N441/N206. Deze activiteiten vinden plaats zonder dat het verkeer daar extra hinder van heeft. Alleen de afslag vanuit Katwijk naar de N441 is er dan nog niet. Ook vanuit Leiden is de toe-/afrit naar Wassenaar nog niet aanwezig. Het verkeer kan via de huidige omleiding via afrit Valkenburg-West en de Kooltuinweg wel naar de N441 rijden.
· Van 7 tot en met 26 september voert de Vermeulen Groep in opdracht van provincie Zuid-Holland onderhoud uit aan de N206 tussen de Zeeweg en De Zilk. Het werk wordt in vier fases uitgevoerd. Tijdens deze fases is het wegdeel waar gewerkt wordt zowel overdag als ’s nachts afgesloten. Verkeer wordt omgeleid via de N208. Voor meer informatie zie https://vermeulengroep.com/n206-werkzaamheden/
Ter hoogte van de (Oude) Broekweg werkt Boskalis in opdracht van provincie Zuid-Holland aan de bouw van het nieuwe Broekwegviaduct. In het weekend van 3 tot en met 5 oktober a.s. worden de liggers van het viaduct tussen de steunpunten aan beide kanten van de N206 ingehesen. Om dit werk veilig te kunnen uitvoeren, wordt de N206 in beide richtingen afgesloten. Verkeer wordt omgeleid via de A44 en de N444. Meer informatie hierover is vanaf begin september via www.rnetbusbaan.nl beschikbaar