Bij Karadag Foods aan het Meeuwenveld in Zoetermeer is vrijdagmiddag brand uitgebroken. De brand ontstond rond 14.15 uur in het keukengedeelte van de zaak. Niemand raakte bij het incident gewond.
Na de melding kwamen de hulpdiensten met spoed naar het Meeuwenveld. Bij aankomst bleek het bedrijfspand afgesloten te zijn. Om binnen te kunnen komen, moest de brandweer de voordeur forceren.
Eenmaal binnen werd onderzoek gedaan naar de omvang en locatie van de brand. De bevelvoerder besloot vervolgens op te schalen naar middelbrand. Hierdoor kwam onder meer een tweede tankautospuit naar de locatie om de brandbestrijding te ondersteunen.
Het vuur bleek in het keukengedeelte van Karadag Foods te woeden. Nadat de brandweer toegang tot het pand had gekregen, kon de brand snel onder controle worden gebracht.
De gevolgen bleven niet beperkt tot de zaak zelf. Ook een naastgelegen kapsalon liep door de brand en de bluswerkzaamheden rook- en/of waterschade op. Hoe groot de totale schade aan beide ondernemingen is, is nog niet bekend.
Stichting Salvage is ingeschakeld om de getroffen ondernemers bij te staan. De organisatie biedt na brand namens verzekeraars eerste hulp en ondersteuning bij het beperken en afhandelen van de schade.
Over de oorzaak van de brand is vooralsnog niets bekend.