Uit onderzoek van het CBS blijkt dat 1870 kinderen in Zoetermeer in een gezin opgroeien dat van de bijstand moet zien rond te komen.
Dit is meer dan het landelijk gemiddelde en ook meer dan in Zuid Holland in het geheel. Dit meldt het AD. Ter vergelijking: in heel Nederland gaat het om 5,8 procent van alle minderjarigen. De gemeente Zoetermeer komt uit op 7,5%.
Wel is sinds 2021 het aantal bijstandskinderen in Zoetermeer gedaald, maar de huidige cijfers laten zien dat er nog veel verborgen armoede in de stad is.
De uitkering voor huishoudens in de bijstand bedraagt op dit moment 1651 euro netto per maand voor gehuwden en samenwonende stellen, en 1155 euro voor alleenstaanden. Dit bedrag is exclusief vakantiegeld en zonder rekening te houden met het aantal kinderen.