VVD tevreden over voortgang ‘Omgevingsvisie Zoetermeer 2040’

25 March 2024, 07:28 uur
Lokaal
mainImage
Stockfoto

De gemeenteraad heeft in 2021 besloten om de voortgang van de ‘Omgevingsvisie Zoetermeer 2040’ en bijbehorende strategische agenda(‘s) eens per jaar –in de maand maart – tijdens een raadsvergadering te bespreken. Maandag 18 was het weer zover en boog de raad zich over het raadsmemo met de stand van zaken met betrekking tot de Strategische Agenda 2040.

VVD-fractievoorzitter Lisette Sandifort voerde namens de VVD-fractie het woord: "Het is en blijft een mooie visie, Zoetermeer 2040. Met deze koers maken we van Zoetermeer een toekomstbestendige stad. Door woningen bij te bouwen, door in te zetten op meer ruimte voor onderwijs, onderzoek en ondernemen en door onze stad te verduurzamen. De visie is groots en veelomvattend. De visie zet ook voor Zoetermeer de stip op horizon om het sombere toekomstperspectief uit het rapport Louter te voorkomen.".

Het college constateert dat er grote stappen zijn gezet in 2023. Zo is de doorlichting van beleid bijna volledig afgerond. De Ruimtelijke Strategie Zoetermeer (RSZ) krijgt in sneltreinvaart vorm en men is nu echt op streek met het programma Woningbouw als Aanjager. Datagedreven werken, een belangrijke doelstelling in het coalitieakkoord, is het afgelopen jaar opgezet. Voorts is een heel succesvol Stadsfestival georganiseerd. En ook met de verschillende gebiedsprogramma’s wordt volgens het college flinke vooruitgang. Tenslotte is ook de omgevingswet per 1 januari nu echt van kracht.

"De Zoetermeerse VVD vindt het mooi om deze visie, deze koers, tot leven te zien komen",  aldus Lisette sandifort: "Een stuk of zes hijskranen sieren de binnenstad. Want deze hijskranen vertegenwoordigen vele extra woningen voor onze woningzoekenden. We zien de plannen tot leven komen. We zien dat er stappen worden gezet. En dat is maar goed ook, want 2040 komt steeds dichterbij’".

De VVD constateert met het college de  voortgang op de verschillende sporen. En logischerwijs gaat het ene spoor harder dan het andere spoor. En zijn ook sommige ontwikkelingen zichtbaarder dan andere. Over de wijkontwikkeling Meerzicht in spoor 3 ‘nieuwe gebieds- en beleidsontwikkelingen’ is de VVD niettemin kritisch. 

"Want de VVD vraagt zich hier toch af of hier niet wat meer vaart in kan komen. De VVD is niet naïef en snapt echt dat grootse plannen, tijd nodig hebben. Om te overleggen, samen te werken en integrale afwegingen te maken. Maar, in de wijk is hier nog nagenoeg niks zichtbaar van. Dat snappen we niet’, zo hield zij het college de spiegel voor: ‘Dat snappen de inwoners ook niet. Er is in Meerzicht genoeg te doen en dat is echt niet allemaal groots en meeslepend’. De VVD pleit ervoor dat inwoners iets gaan merken van deze gebiedsontwikkeling. Dat, terwijl er aan die grootse plannen wordt gewerkt, ook wat kleinschaliger aan de slag wordt gegaan, zoals met de parkeerproblematiek, de kapotte bestrating, de oude, vieze bankjes en speeltuintjes, de onveilige verkeerssituaties. Kortom, met zaken waar de inwoners van Meerzicht dagelijks mee te maken hebben".